Wydruki na plandekach

Plandeki dostępne w ofercie firmy Olplan, występują w bogatej gamie kolorów podstawowych. Są to między innymi kolory: biały, niebieski, zielony, żółty, czerwony, czarny, a także kolory ciepłe i naturalne, jak brąz i beż. Duży wybór kolorów pozwala dopasować wygląd plandek, osłon i namiotów do otoczenia, zapewniając im harmonijną kompozycję z sąsiednimi zabudowaniami.

Jak wykorzystać powierzchnię plandek

Plandeki to materiał syntetyczny, o bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej. Jednak nie tylko to jest jego wielką zaletą. Idealnie gładka powierzchnia plandek sprawia, że jest to materiał wręczy wymarzony pod wydruki reklamowe. Warto ten fakt wykorzystać i wykonać na plandekach logo swojej firmy, slogan lub inną grafikę reklamową. Znakowanie wykonujemy kilkoma różnymi metodami, zależnie od stopnia skomplikowania projektu, ilości użytych w nim kolorów, kształtu i wielkości.

CMYK – pełnokolorowe wydruki na plandekach

Druk komputerowy na plandekach, pozwala odwzorować na nich każdą kolorową lub czarno-białą grafikę. Może to być logo, fotografia lub rysunek. Do wykonania takich wydruków wykorzystujemy nowoczesny sprzęt poligraficznych, drukujący w 4 podstawowych kolorach, czyli CMYK. Ich wzajemne nakładanie się na siebie i zagęszczenie, pozwala uzyskać pełne spektrum kolorów oraz przejść tonalnych. Ponadto, ta metoda druku zapewnia maksymalną wytrzymałość na ścieranie i działanie promieni UV. Nawet po wielu latach nadruku na plendakach wyglądają jak nowe, a kolory są żywe i intensywne.

Reklama wyklejana foliami

Plandeki i osłony oraz namioty mogą również być znakowane przez wyklejanie foliami. Do tego celu wykorzystuje się specjalne folie bannerowe. Są to elastyczne folie samoprzylepne, odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, w każdych warunkach zachowujące elastyczność i niełamliwość. Aby wykonać z nich napis lub grafikę, folie są wycinane ploterowo do odpowiednich kształtów. Następnie metodą ręczną są naklejane na starannie przygotowaną powierzchnię plandek. Tak wykonana reklama zachowuje trwałość nawet do 10 i więcej lat.

Reklama malowana na plandekach

Ostatnią stosowaną przez nas formą produkcji reklam na plandekach, jest ich malowanie. Wykorzystujemy do tego celu dedykowane farby plastylizowane. Posiadają one wysokie właściwości elastyczne, trwale wiążąc z podłożem i nie krusząc się nawet przy bardzo niskich temperaturach. Są również odporne na działanie myjek ciśnieniowych i chemii samochodowej. Reklama malowana powstaje przy użyciu specjalnych szablonów, dzięki którym krawędzie malowanych elementów są idealnie równe i precyzyjnie odcięte od tła.

Korzyści z posiadania reklamy na plandece

Czy warto inwestować w reklamę na plandekach, osłonach tarasowych oraz namiotach? Zdecydowanie tak. Przede wszystkim zawsze warto wykorzystać dostępną za darmo powierzchnię do celów reklamowych. Im więcej osób zauważy Państwa logo, tym firma stanie się popularniejsza i bardziej znana. Namioty, osłony tarasowe i plandeki na samochodach i przyczepach mogą być Państwa jednym z najlepszych i najtańszych nośników reklamowych. Jednorazowy koszt związany z wykonaniem takiej reklamy, zwróci się w bardzo szybkim czasie, przynosząc nowych klientów lub gości Państwa restauracji.